top of page

Değerlendirme merkezine (Assesment Center'a) hazırlanırken önemli ip uçlarını sizler için derledik


Bir değerlendirme merkezi, adayın çeşitli becerilerini değerlendirmek için tamamlaması gereken bir dizi uygulamadan oluşur. Genellikle, değerlendirme merkezi süreci grup egzersizleri, posta kutusu/ bekleyen işler egzersizleri, sunumlar, psikometrik testler ve mülakatlar gibi birden fazla değerlendirme yöntemini içerir. 


Adayların değerlendirme merkezlerinde başarılı olmaları için dikkate alması gereken ana noktaları bu yazımızda özetlemek istedik.


  • Adaylar, değerlendirme merkezine katılmadan önce başvurdukları şirketi ve rolü araştırmalı, ayrıca rol için gereken beceri ve nitelikleri gözden geçirmelidir. 


  • Değerlendirme merkezi sırasında iletişim becerileri, problem çözme, liderlik ve takım çalışması gibi becerilerin sergilenmesi önemlidir. 

  • Adaylar, değerlendirme süresi boyunca sakin, kendinden emin ve pozitif kalmalı ve aşırı rekabetçi veya saldırgan olmaktan kaçınmalıdır. 


  • Grup egzersizleri sırasında, adaylar aktif olarak dinlemeli, etkili bir şekilde iletişim kurmalı ve kararlı ve işbirlikçi olma dengesini kurmalıdır.


  • Değerlendirme merkezi egzersizlerini pratik yapmak, adayların değerlendirmeye hazırlanmasına ve o günkü performanslarını artırmasına yardımcı olabilir. 


  • Bu konuda size profesyonel ekibimiz ile birlikte destek vermeye hazırız. Kariyerinizi şansa bırakmayın...

ความคิดเห็น

ได้รับ 0 เต็ม 5 ดาว
ยังไม่มีการให้คะแนน

ให้คะแนน
bottom of page